• Ohlédnutí za adaptačními kurzy

• 27.09.2024 17:25
      • Ve druhé polovině září vycestovaly třídní kolektivy šestých ročníků a jejich noví učitelé k třídenním adaptačním kurzům.
      • Zázemím pro jejich program plný teambuldingových aktivit se již tradičně stala chata Hájenka, umístěná v krásné přírodní scenérii Vlárského průsmyku. Pro děti byly nachystány sportovní, výtvarné a další zážitkové aktivity, které prověřily jejich schopnosti správně komunikovat a spolupracovat s druhými, tolerovat případné nedostatky a pomáhat druhým.  I když není efektivita adaptačních kurzů snadno měřitelná, děti o důležitosti kurzů vůbec nepochybují (viz dotazník). Jisté je, že příjemné, skupinově sdílené zážitky v nich zanechávají těžko vymazatelné pozitivní stopy a rády se proto na Hájenku vrací například formou třídního výletu ve vyšších ročnících.

Děkujeme Spolku rodičů při ZŠ, který jako každý rok poskytl každému žáku příspěvek 200,- Kč a panu Milanu Vlčkovi, který nám ochotně pomohl s dopravou zavazadel na Hájenku.

1. Co se ti nejvíce líbilo?

„Jak jsme hráli s cihlama vesmír, protože jsme spolupracovali, nakonec jsme změnili taktiku a dali to.“ (6. C)

1. Co tě překvapilo?

„Nejvíc mne překvapilo, že jsme hrály hry a něco pokazily, tak po nás kluci neřvali, ale povzbuzovali.“ (6. C)

1. Co bylo pro tebe obtížné?

„Jak jsme museli jít spát bez mobilu.“ (6. C)

1. Co tě rozesmálo?

„Když pan učitel předváděl divadlo o vynálezci.“ (6. C)

1. Co jsi se o sobě dověděl?

„Že umím celkem dobře komunikovat s lidmi.“ (6. C)

1. Naučil ses něčemu novému?

„Že se má odpouštět.“ (6. C)

1. Pomohl si nějak týmu?

„Ano. Mému týmu jsem se snažila co nejvíce pomáhat (6. C)

1. Pomohl někdo tobě? Jak? „Pomohli mi všichni ve všem, co mi nešlo (6. C)
        2. Co bys na kurzu změnil?

„Nic, bylo to strašně dobré“ (6. C)

10. Od teď, co jsi prožil kurz, budeš dělat něco jinak?

„Když jsme ten kurz prožila, tak jsme se dozvěděli, že všechno nejde vyřešit nadávkama a urážkama.“ (6. C)