• Základní škola Valašské Klobouky

• Škola otevřená všem

• Informace k zápisu do 1. třídy 2021/2022

• 22.03.2021 14:37
          • Zápis do 1. ročníku naší školy bude probíhat v souladu s vydaným pokynem MŠMT bez osobní přítomnosti dětí ve škole.
          • Zápis bude probíhat v souladu s vydaným pokynem MŠMT „Zápisy do základních škol pro školní rok 2021/2022.“

Vzhledem k současné situaci bude obsahovat povinnou formální část (tj. odevzdání příslušné dokumentace) bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Motivační část zápisu bude dobrovolná a bude probíhat formou on-line rozhovoru dítěte a jeho zákonného zástupce s učitelkou. Zájemci o tuto část se mohou přihlásit emailem na adrese balouskova@zsvk.eu.

Termín motivační i formální části zápisu je v naší škole stanoven od středy 7.dubna do pátku 23.dubna 2021.

Postup žádosti o přijetí:

1. 1. Elektronicky: na webu školy prostřednictvím elektronické přihlášky (všechny podrobnosti přímo v odkazu).

1. 2. V listinné podobě: nutno vyplnit Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání a Zápisní lístek. Tištěné dokumenty budou také k dispozici v recepci školy denně v době úředních hodin. Dále je nutno doložit kopii rodného listu, která bude po ověření vámi uvedených údajů skartována. Uvedené dokumenty odevzdejte v termínu od 7. do 23. dubna do naší školy jedním z následujících způsobů:

• * datovou schránkou,
            • * e-mailem s elektronickým podpisem na mailovou adresu balouskova@zsvk.eu (nelze poslat jen prostý email),
            • * poštou doporučeným dopisem na adresu: Základní škola Valašské Klobouky, Školní 856, 76601.
            • * v odůvodněných případech osobním doručením do recepce školy v úředních hodinách po předchozí telefonické domluvě.

O žádostech bude rozhodnuto ve správním řízení a počátkem května budete o výsledku informování dle registračních čísel prostřednictvím webové stránky školy. Registrační číslo Vám bude sděleno e-mailem nebo prostřednictvím telefonního čísla, které uvedete v zápisním listu/přihlášce.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je nezbytné, aby písemně doložila své oprávnění dítě zastupovat.

Postup při žádosti o odklad:

1. 1. Stáhnout si a vyplnit Žádost o odklad povinné školní docházky. Dokument bude v tištěné podobě k dispozici také v recepci školy denně v úředních hodinách.
            2. 2. Přiložit originál doporučujícího posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.
            3. 3. Oba dokumenty spolu s kopií rodného listu (která bude po ověření vámi uvedených údajů skartována) odevzdat v termínu od 7. do 23. dubna do naší školy jedním z následujících způsobů:

• * datovou schránkou,

Jestliže dosud nemáte k dispozici doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa, zašlete žádost bez těchto dokumentů a dodejte je ihned, jakmile je obdržíte, nejpozději do 30. dubna 2021.

Následně bude o těchto žádostech rozhodnuto a budete vyzváni k převzetí rozhodnutí o udělení odkladu školní docházky.

V případě, že budou rodiče žádat pro své dítě odklad povinné školní docházky, mají možnost přihlásit ho do přípravné třídy v naší škole, která bude otevřena v případě minimálního počtu deseti přihlášených dětí.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte, prosím, zástupkyni pro 1. stupeň Mg. Věru Balouškovou  - balouskova@zsvk.eu, telefon 731 422 165.

Děkujeme za spolupráci a přejeme Vám i dětem hodně úspěchů a pevné zdraví.

RNDr. Ivana Sedláková, statutární zástupkyně ředitele

• Aktuální informace