• Základní škola Valašské Klobouky

• Škola otevřená všem

• Informace k zahájení školního roku 2021/2022

• 31.08.2021 15:56
          • Nový školní rok bude slavnostně zahájen 1. září 2021 v kmenových třídách. Těšíme se na všechny naše žáky.
          • Žáci 1. ročníku a přípravné třídy se spolu s rodiči shromáždí v 8.45 hodin před hlavním vchodem ZŠ, odkud si je třídní učitelky odvedou do kmenových tříd. Děti přijdou do školy s aktovkou, nebudou se ale tento den přezouvat.

Testování žáků 1. ročníku a přípravné třídy proběhne 1. září ve třídách před začátkem slavnostního zahájení.

Rodiče mohou ještě 1. září přihlásit své děti do školní družiny, pokud tak již neučinili na informativní schůzce v loňském školním roce. Podrobné informace a pokyny ke zdárnému zahájení školního roku poskytnou rodičům třídní učitelky ve třídách. Žádáme rodiče, aby doprovod dětí omezili maximálně na dvě osoby. Zároveň je také prosíme, aby se spolu s dětmi pohybovali v prostorách školy pouze s ochranou dýchacích cest.

Žáci 2. – 9. ročníku zahájí školní rok ve svých kmenových třídách v 7.50 hodin.

Žáci 1. stupně vstupují do budovy školy hlavním vchodem, žáci 2. stupně vchodem od hřiště.

Tento den budou mít pouze jednu vyučovací hodinu s třídním učitelem, ve které proběhne také povinné testování. Žáci poté obdrží organizační informace pro následující dny. Všichni žáci si přinesou přezůvky a také kvalitní visací zámek s klíči na svou šatní skříňku. Žáci budou informováni o přidělení třídních učitelů a dalších vyučujících v jednotlivých třídách.

Kolektivy žáků 6. ročníku zůstávají zachovány.

Přihlášky do školní družiny a školního klubu odevzdejte nejpozději do pondělí 6. 9. 2021, jelikož zbývá několik posledních volných míst. Po naplnění kapacity již přihlášení nebude možné.

Činnost školní družiny bude po dobu rekonstrukce tohoto zařízení v budově D (pravděpodobně do konce září) probíhat v náhradních prostorách školy.

Provoz ranní školní družiny: od 2. 9. 2021 od 6.00 do 7. 40 hodin (vstup hlavním vchodem).

Provoz odpolední školní družiny: od 1. 9. 2021 do 16. 00 hodin.

Výdej obědů: 1. 9. – 3. 9. 2021 od 11.00 do 12.30 hodin, od 4. 9. 2021 od 11.00 do 13.40 hodin.

Preventivní screeningové testování žáků proběhne dodanými antigenními testy ve dnech 1., 6. a 9. září.

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Tito žáci uvedené skutečnosti škole písemně doloží před prvním testováním.

Platí povinnost nasadit si při vstupu do budovy respirátor/roušku a nosit jej/ji ve všech společných prostorách, při usazení do lavice ve třídě je možnost respirátor/roušku odložit

Do výsledku testování 1. září budou mít žáci respirátory či roušky i po příchodu do třídy nasazeny.

Všem žákům, rodičům i pedagogům děkuji za pochopení a vstřícnost a přeji úspěšný start do nového školního roku.

RNDr. Ivana Sedláková, statutární zástupce ředitele

Důležité dokumenty k zahájení školního roku:

Manual_k_provozu_skol_a_testovani_zari_2021.pdf

Hygienicka_opatreni_ZS_VK.pdf

Organizace_skolniho_roku_2021_2022.pdf

Odkaz na video k testování GENRUI testy

Genrui-letak_k_testovani.pdf

Informace_o_zpracovani_osobnich_udaju_pro_zakonneho_zastupce_ditete.pdf