• Základní škola Valašské Klobouky

• Škola otevřená všem

• Dopravní výchova ve 4. třídách

• 17.03.2018 10:35
          • Žáci 4. tříd dosáhli 10 let a mohou se pohybovat v dopravním provozu bez dozoru dospělého. Aby zvládli vše bez potíží, připravují se během školní výuky na získání Průkazu cyklisty.
          • Dopravní výchova je předmětem výuky žáka po celou dobu školní docházky. Na naší škole se ještě intenzivněji učí žáci 4. tříd pravidla bezpečnosti v silničním provozu, protože se připravují na získání prvního "řidičáku" na kolo. Musejí splnit dvě podmínky - teoretické testy a praktické jízdy zručnosti. Z teorie je kromě třídních učitelek přijeli v pátek 9. 3. 2018 odborně vyškolit dopravní inspektoři z dopravního hřiště Zlín - Malenovice. Veselé, neotřelé a zajímavé podání pravidel silničního provozu děti nadchlo a teoretické testy se už nezdály tak složité. Většině našich žáků se podařilo testy zvládnout, získali drobné odměny v duchu VIDĚT A BÝT VIDĚN a kdo testy nezvládl na požadovaný počet bodů, má ještě další možnost se připravit na opravný test, který se uskuteční v rámci praktických jízd zručnosti na dopravním hřišti v Malenovicích během měsíce června. Doufáme, že se naši čtvrťáci po tomto intenzívním kurzu stanou spolehlivými a ukázněnými účastníky silničního provozu.

Mgr. Radka Dohnalová

Výsledek obrázku pro clipart foťák

• Aktuální informace

• Přípravná třída pro školní rok 2024/2025