• Základní škola Valašské Klobouky

• Škola otevřená všem

• Divadelní představení pro 1. - 4. třídy

• 18.03.2018 20:26
          • Divadelní společnost Julie Jurištové zavítala opět do Valašských Klobouk a sehrála pro děti pohádku Dobrodružství hastrmana Tatrmana. Nejmladší žáky naší školy toto divadlo zase pobavilo.
          • Účast na divadelním představení rozvíjí žáky v moha směrech. Osvojují si pravidla společenského chování, sledují herce, jak pracují s hlasem, jak vyslovují, dýchají a obecně zvládají techniku mluveného projevu. Právě dobrý herec umí několika slovy rozesmát nebo rozplakat. Divadelní společnost Julie Jurištové je zárukou dobrých hereckých kvalit i kultivované zábavy.
            V letošním představení byl hlavní postavou hastrman Tarman, který obývá svůj rybníček na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství, při kterém získá důležitou zkušenost, že nejvíce si má člověk cenit svých přátel.
            Na závěr celé pohádky si největší odvážlivci mohli zatančit na podiu a podívat se na svět "očima herců".

Mgr. Radka Dohnalová, Mgr. Iva Červenková

Výsledek obrázku pro clipart camera

• Aktuální informace

• Přípravná třída pro školní rok 2024/2025