• Základní škola Valašské Klobouky

• Škola otevřená všem

• Průkaz cyklisty 4. ročníků

• 25.06.2018 19:59
          • Čtvrťáci složili teoretické i praktické zkoušky na průkaz cyklisty. Nyní se mohou pustit do dopravního provozu úplně sami.
          • Dopravní výchova prolýná všemi ročníky základní školy. Nejvyšší intenzitu výuky zažijí žáci 4. ročníku. V průběhu této třídy všechny děti dosáhnout věku 10 let, kdy mohou automaticky vstoupit do silničního provozu jako cyklisté a pohybovat se zde bez doprovodu dospělého. V dnešní zrychlené době není pohyb v dopravě jednoduchý a vyznat se v pravidlech vyžaduje trénink. Proto žákům umožňujeme společně se Spolkem rodičů, aby si mohli vše dostatečně procvičit. Do naší školy přijíždějí inspektoři z dopravního hřiště Zlín-Malenovice, kteří žáky odborně provází v teoretických problémech, většina výuky však spočívá na učitelích a samotných dětech. Po závěrečných testech, které prověří teoretickou přípravu žáka, nastává praktická stránka věci - jízda zručnosti na dopravním hřišti. Tady se děti stávají postupně chodci, cyklisty i řidiči "dopravního" prostředku (šlapací autíčko) a trénují projíždění označenou i neoznačenou křižovatkou, kruhovým objezdem nebo reagují na semafor či světelné signály vlakového přejezdu. Pod bedlivým zrakem inspektora zvládli letošní čtvrťáci jízdu zručnosti a mohli na závěr získat svůj první průkaz cyklisty. Doufáme, že se naši malí řidiči stanou svědomitými a ohleduplnými účastníky silničního provozu a děkujeme Spolku rodičů za financování dopravy do Malenovic.

• Aktuální informace

• Přípravná třída pro školní rok 2024/2025