• Jan Amos Komenský – učitel národa

• 31.10.2017 06:30
      • Stalo se již tradicí, že žáci 8. ročníku se účastní exkurze do Muzea J. A. Komenského v Uh. Brodě, kde se seznamují jednak s jeho nejvýznamnějším dílem ORBIS PICTUS, jednak s jeho životem. Exkurze není věnována pouze Komenskému, ale také historii Uherského Brodu.
      • Nejvíce vždy žáky zaujme návštěva starobylé školičky, kde se usadí do starých dřevěných lavic a roli učitele zaujme muzejní pedagog. Žáci jsou zde zajímavým praktickým způsobem zapojeni do samotné výuky, hravou formou poznají svět klasických řemesel, jako je například mlynářství, vinařství, krejčovství. Rozšíří si slovní zásobu, naučí se stará slova a jejich význam nejen ve staročeštině, ale třeba i v latině. Program ORBIS PICTUS seznamuje žáky se stejnojmenným Komenského dílem ORBIS SENSUALIUM PICTUS… je to praktická aplikace didaktických názorů Komenského na jazykové vyučování.

• Počet návštěv: 531994