• Zeměpisná beseda o Africe pro 7. ročník

• 08.10.2019 22:41
      • V úterý 8. 10.2019 se naši sedmáci zúčastnili zeměpisné besedy o východní Africe. Tuto akci pro ně připravili manželé Špillarovi, známí cestovatelé a autoři několika publikací.
      • Přednáška se konala v sále městského kina, tam vynikly hezké fotografie i doprovodná hudba.  Nejdříve nám pan Špillar vyprávěl o cestování po Keni - mohli jsme obdivovat krásu slonů i vynalézavost opic, originalitu i jednoduchost Masajů, ale také jsme se dozvěděli o ničení africké přírody, ke kterému přispívá i EU... Po krátké přestávce jsme překročili hranice do Tanzánie a projeli několik národních parků, abychom nakonec skončili na souostroví Zanzibar.

Vyprávělo se o zvířatech, o životě v Africe, o lidech, o práci i o tom, jak málo člověk potřebuje k přežití. Věřím, že se manželům Špillarovým podařilo zaujmout většinu svých posluchačů. Na závěr děkuji p. učiteli Strbákovi za organizaci  a  také Spolku rodičů při ZŠ Valašské Klobouky, který žákům přispěl na vstupné.