• Medová snídaně

• 21.10.2019 00:08
      • Cílem projektu byla podpora zdravého životního stylu a propagace kvalitních potravin – především medu.
      • Celý program seznamoval děti s procesem vzniku medu, informoval o významu chovu včel pro zemědělství a biodiverzitu krajiny a také o včelařství jako o samostatném profesionálním oboru. Prezentaci zábavnou formou vedl profesionální lektor s mnohaletými zkušenostmi. Od vzniku projektu v roce 2015 se do Medových snídaní zapojilo na 400 škol a školek po celé ČR. Projekt je určen pro MŠ a 1. stupeň ZŠ. Medové snídaně jsou pro zapojené subjekty zdarma a jsou hrazeny z prostředků Ministerstva zemědělství ČR.
        Součástí prezentace byly pomůcky, které používají včelaři během péče o včelstvo a při stáčení medu. Celý blok byl zakončen ochutnávkou medu s chlebem.