• Jablečné moštování

• 01.11.2017 23:27
      • I sedmáci se připojili k týdnu jablek.
      • Bývalý kolega, pan Zatloukal, si pro ně připravil ukázky různých odrůd jablek a i to, jak dosáhnout toho, aby nám podobná jablka rostla na zahradě. Rozdíl mezi očkováním a roubováním vám teď vysvětlí kterýkoli sedmák, včetně toho, kdy a jak je nejlepší vysadit nové jabloně. Pan Zatloukal není jenom odborně vzdělaný teoretik, ale praktik s velkými zkušenostmi a proto mu nedělalo problém odpovědět na všechny všetečné dotazy žáků.

Další část byly praktická, do které se zapojila, pokud jim to pubertální čest dovolila, většina zúčastněných. Se šesťáky jsme nasbírali na obecních pozemcích jablka, z Kosenky zapůjčili lis, od pana Maňase šroťák a mohlo se začít. Jablka jsme přebrali, opláchli, rozdrtili a vylisovali. Termín tohoto projektu umožnil jablkům dostatečně dozrát a mošt, který z nich tekl, byl krásně voňavý a sladký.

• Počet návštěv: 531995