• Animace v německém jazyce

• 26.02.2020 18:15
      • I letos jsme zorganizovali pro naše žáky 7.-9. ročníku animaci v německém jazyce
      • ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže.

Animace je nekonvenční a hravá metoda, která podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Usnadňuje komunikaci ve smíšených skupinách, pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavy z chyb a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do jazykové animace aktivně zapojeni.

Věříme, že si žáci alternativní hodinu užili, pobavili se a získali motivaci k dalšímu studiu jazyka našich sousedů.