• Hrdinové II. světové války očima našich žáků

• 11.05.2021 12:27
      • U příležitosti výročí konce II. světové války se naši žáci zamýšleli nad fenoménem hrdinství.

• Z odevzdaných prací vyplynulo, že za hrdiny považuje dnešní mladá generace zejména ty, kteří neváhali za principy svobody a vlastenectví položit svůj život. Ve výčtu hrdinů se proto nejvíce vyskytuje jméno rodáka ze Smoliny Josefa Valčíka a dalších atentátníků. Kromě místní legendy – letce Josefa Balejky se však dostalo na celou škálu bojovníků proti nacismu (např. další české i americké piloty, sovětské generály i obyčejné řadové vojáky).  Místo v galerii hrdinů si našly i české ženy – Marie Kudeříková, Anna Moravcová a Marie Benešová a mnoho dalších.

Obsahově i výtvarně nejzdařilejší práce, které si můžete prohlédnout i vy, poputují do družebního města Jaroslavi, které se na tomto projektu spolupodílelo.