• Vánoční atmosféra v dřevěnici Kosenka

• 19.12.2017 15:31
      • Žáci prvních tříd navštívili minulý týden dřevěnici Kosenku, aby se seznámili s vánočními zvyky na Valašsku.
      •  Za krásného praskání dřeva v krbu a v teple vytopené světničce nám paní Radka Brtišová poutavě vyprávěla o vánočních zvycích na Valašsku v době adventu, až po Štědrý den. Dokonce přišla i bíle oděná postava, tzv. Luca, aby očistila obydlí i děti od zlých duchů a pomazala nás bílou moukou na důkaz čistoty. Pak jsme dostali kynuté těsto a vyváleli si postavičku (pána) podle svých představ, abychom si ho po upečení mohli sníst. Aby děti neodešly s prázdnou, tak si vyrobily vánoční svíčku z medových  plástů. Na závěr jsme ozdobili stromeček a zazpívali si koledy. Děkujeme paní Brtišové a její pomocnici za pěkně připravený vánoční program. Posezení na Kosence má vždycky své kouzlo a proto se těšíme na další návštěvu.

• Počet návštěv: 531971