• Den laskavosti

• 19.12.2017 15:05
      • Víte, že existuje Den laskavosti?
      • My jsme to donedávna nevěděli. Měli jsme za to, že člověk by měl být k ostatním laskavý pořád. Ale asi jsme se mýlili a opak je pravdou, když už má laskavost svůj den a je třeba si ji připomínat.

Tak jsme se trochu zamysleli, jak tento den co nejlépe oslavit. Hodně jsme přemýšleli, co bychom mohli udělat. Padla spousta nápadů, ale pořád to nějak nebylo ono.

Pak jsme si problém obrátili. Kdo je nejvíc laskavý k nám? Že by naši rodiče? My jsme totiž mládež řítící se do puberty a naši rodiče to s námi nemají vůbec lehké. Musí vynaložit opravdu hodně energie a trpělivosti.  I přes všechny naše fórky a výbrky, mají s námi svatou trpělivost a jsou k nám milí a laskaví a my jim mnohdy ani nepoděkujeme. Teď to napravíme.

Připravili jsme si občerstvení (buchty a tyčinky jsme pekli sami) a pozvali jsme rodiče do školy. Společně jsme přemýšleli nad logickými úlohami, popíjeli čaj a jedli sušenky. Pro tatínky jsme měli připravené robotické stavebnice Lego a Merkur, s maminkami a babičkou jsme šili heboučké polštářky Laskavce plněné mateřídouškou. Bylo to pro nás moc hezké odpoledne.

Milí rodiče, i když vás někdy vytočíme k nepříčetnosti, pohlaďte Laskavce, přivoňte k mateřídoušce a věřte, že to neděláme schválně. Moc si vážíme všeho, co pro nás děláte a máme vás moc rádi.

Vaše 6.A

FOTO ZDE