• Vánoce jsou tady!

• 23.12.2017 18:22
      • Adventní čas, svíčky, zvyky, pohoda, koledy, dárečky... Čekání na Ježíška jsme si od začátku prosince krátili ve třídě různými aktivitami, až jsme se nakonec dočkali. Co všechno jsme dělali?
      • Od prvního prosince jsme si ve třídě 4. A otevírali adventní kalendář s malou sladkou dobrotou. Povídali jsme si o vánočních obyčejích, připomínali si všechny prosincové svátky a jejich význam, řešili v matematice různé slovní úlohy o stromečku, cukroví nebo nákupu dárků, zakreslovali jsme stromeček do čtvercové sítě a pomáhali si při tom osovou souměrností. Přemýšleli jsme, čím obdarujeme své blízké a vyrobili jsme jim vlastní dárky - sešili jsme stromeček / baňku, nebo vytvořili korálkovou hvězdičku. Napsali jsme vánoční blahopřání pro rodinu nebo dopis Ježíškovi, v němž jsme jej žádali, aby nám něco nadělil. Práce jsme měli stále dost. V angličtině jsme si ukazovali vánoční zvyky v anglicky mluvících zemích nebo se učili speciální slovíčka okolo Vánoc, řešili Christmas rébusy nebo skládali domino. Zjišťovali jsme, jak se Vánoce řeknou v mnoha jazycích a vytvořili jsme si krásný vánoční strom. Ve třídě jsme si nazdobili živý stromeček, na který jsme pověsili vlastnoručně ušité a vyrobené ozdoby, pod něj jsme slepili papírový betlém. Doma jsme si připravili dárky pro své kamarády, abychom se mohli radovat ze štěstí druhého. Pouštěli jsme lodičky ze skořápek nebo odlévali olovo v chemické laboratoři. Práce nás natolik zaujala, že jsme ani nestačili fotografovat. A při tom všem jsme vymýšleli program na závěrečnou besídku.

A pak už přišel ten největší den - pátek - den, na který se všechny děti nejvíce těšily. Program třídní besídky byl naplněn do poslední minuty. Zazpívali jsme si koledy (Petruška + Adélka), zasoutěžili u vánoční pyramidy (Barča + Verča + Táňa), zhlédli kouzlení (kluci), poslechli si vánoční básničku (Tom + Viktorek) i veselý vánoční quiz (Zuzka + Bára + Miriam). Zazpívali jsme si "naši" písničku Vánoce jsou tady (odkaz ZDE) a někteří si zablbli při tanečku. A pak už přišel Ježíšek a naděloval nejen pro všechny děti, ale i pro naše učitele, kteří přijali pozvání a ochutnali některé dobroty, které jsme si na pohoštění přinesli. Všichni jsme si společnou atmosféru užili a krásně se rozloučili.

Vánoce jsou tady! Tak šťastné a veselé... přeje 4. A

Výsledek obrázku pro fotoaparát kreslený  Výsledek obrázku pro fotoaparát kreslený  Výsledek obrázku pro fotoaparát kreslený