• Beseda o trestné činnosti mládeže

• 18.11.2022 08:42
      • Ve středu 15. listopadu se zúčastnili žáci 8. ročníku preventivní besedy s příslušníkem Policie ČR a metodikem prevence nprap. Ivanem Mikulkou.
      • Preventivní setkání mělo za cíl objasnit našim žákům téma kriminality mládeže a s ní spojené trestné činy. Žáci byli během přednášky seznámeni například s pojmem trestní odpovědnost - kdy a za jakých podmínek vzniká, jak je vedeno trestní řízení orgány činnými v trestním řízení, dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem, byl zmíněn význam Orgánu sociálně právní ochrany dětí či evidence rejstříků trestů, apod. Výklad dané problematiky byl doplněn prezentací a byly objasněny i konkrétní kazuistiky a zodpovězeny dotazy pozorných žáků.