• Letem ptačím světem

• 13.01.2018 14:36
      • „Letem ptačím světem“ a „Kdo tu byl?“ jsou názvy dvou interaktivních programů, které si pro žáky sedmých tříd připravilo ENVICentrum pro krajinu ve Vysokém Poli.

• Výukové programy zaměřené na člověka, přírodu a tradice probíhají ve vnitřních prostorách EnviCentra i v terénu.

V programu „Kdo tu byl?“ si žáci nejdříve zopakovali zásady správného chování v lese, pomocí hry se  seznámili s obyvateli lesa, s pobytovými znameními, naučili se číst stopy zvířat a nakonec si vybranou stopu zhotovili ze sádry.

Ve druhém programu „Letem ptačím světem“ si zopakovali poznatky o ptácích, prohlédli si živou interaktivní pomůcku – hrdličku, vyplnili pracovní list, ve kterém nechyběla kresba ptáčka, a nakonec si vyrobili krmení ze sádla a slunečnice. Jakmile se ochladí a přijdou mrazy, tak si děti toto krmení pověsí na stromy v okolí školy.

Co všechno jsme viděli, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

• Počet návštěv: 531922