• Projekt "Česko vesluje" + VIDEO

• 18.01.2018 21:44
      • Týden po ukončení individuálních závodů ve sprintu na veslařském trenažéru nás navštívil trenér české veslařské juniorské reprezentace!
      • Skvělé výsledky našich žáků při veslařské soutěži "Základka hledá veslaře" neunikly pozornosti členům České veslařského svazu. Ve čtvrtek 18. 1. nás poctil svou návštěvou pan Josef Akai - trenér juniorských mistrů světa ve veslování a koordinátor projektu Česko vesluje. A nepřijel s prázdnou. Přivezl žákům další dva veslařské trenažery, na kterých se po chvilce instruktáže rozpoutaly štafetové závody družstev na 4 x 350 m. V bouřlivém prostředí, které obstaralo početné obecenstvo, si žáci často sahali na dno svých sil a doslova se prali se svými soupeři o každou vteřinu.

V kategorii šestých tříd zvítězilo družstvo 6. B (BÉČKA) v čase 6:35,3 a mezi sedmáky prvenství vybojovalo družstvo 7. A (OLŠAROVCI) za čas 5:40,3. Z osmých ročníků excelovalo družstvo z 8. C (VEMENA) v čase 5:14,7 a nejkvalitnějším výkonem čtvrtečního dopoledne se blýsklo družstvo 9. B (KOPYTA) 4:50,3.

Obdiv zaslouží i jediné dívčí družstvo z 6. C, které našlo odvahu poměřit síly mezi fyzicky disponovanějšími chlapci (celkový čas 7:00,8). Celkové výsledky zde: 4X350m.pdf

Zapojení do projektu ze strany našich žáků bylo obdivuhodné a patří jim zasloužený palec nahoru. Svým nadšením sami rozhodli, že se zapojíme i do celorepublikové obdoby tohot projektu viz http://ceskovesluje.cz/ a zkusíme poměřit síly s ostatními základními školami v celé republice.

Držte nám palce, při troše štěstí se můžeme probojovat i do celorepublikového finále konanéhom v Labe aréně v Račicích.