• Recitační soutěž – 2. stupeň

• 27.02.2023 15:43
      • K českému jazyku patří neodmyslitelně poezie, a proto v literatuře recitujeme! Básně i prózu. Snažíme se pochopit metafory, metonymie i personifikace, hrajeme si s rýmy a verši, hledáme myšlenky, chceme vědět, „co tímto textem chtěl básník říct“.
      • Pravidelně v únoru pořádáme recitační soutěž a nejinak tomu bylo i letos. Dne 23. 2. 2023 proběhla v naší školní knihově recitační soutěž, které se zúčastnilo 51 nejlepších recitátorů z celého 2. stupně. Někteří recitátoři brali recitaci jako příjemné zpestření, ale na mnoha soutěžících byla znát větší či menší nervozita. To velmi rychle postřehly naše moderátorky Bára Bačová a Táňa Pechalová, které svými vtipnými komentáři pomohly vytvořit neformální atmosféru.
        Soutěžilo se ve 2 kategoriích. V mladší kategorii soutěžili žáci 6. a 7. tříd, ve starší kategorii žáci 8. a 9. tříd.

A jak to dopadlo?
        Výherci:
        Kategorie I.
        1.  Alžběta Šobáňová, 7. B
        2.  Jakub Polách, 6. C
        3.  Lýdie Rumanová 7. B
        Čestné uznání: Adam Masař, 7 B
        Kategorie II.
        1.  Gabriela Horáčková, 9. C
        2.  Tereza Jahodová 9. D
        3.  David Šálek 9. B
        Čestné uznání: Veronika Slováková 9. D
        Všem zúčastněným patří velká pochvala a poděkování za to, že se naučili opravdu krásné literární texty a básně a projevili odvahu při jejich přednesu.
        Vítězům soutěže ještě jednou gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v okrskovém kole, které se koná 1. března v ZŠ Nedašov.

Fotogalerie ZDE.