• Návštěva výstavy "Kreslíme s Josefem Ladou" s 9. A

• 19.01.2018 21:36
      • Od září do listopadu probíhala v místní knihovně výtvarná soutěž u přiležitosti 100. narozenin významného českého malíře Josefa Lady.
      • Účastnili se jí malí i velcí výtvarníci z naší školy. Ani 9. A nebyla výjimkou. Po Vánocích se soutěž vyhodnotila a ty nejhezčí výtvory se vystavily. Na tuto výstavu se zašla podívat i 9. A, aby viděla své výtvory v kontrastu s pracemi svých vrstevníků nebo mladších kamarádů. Velkým překvapením pro všechny bylo, když jsme se z úst organizátorky soutěže, paní Jařabové, dozvěděli jméno absolutního vítěze soutěže – stala se jí Alexandra Strnadová právě z 9. A. Srdečně blahopřejeme!

Je možné, že díky Josefu Ladovi a jeho výtvarnému stylu v sobě někteří objevili alespoň kousek výtvarného nadání. Možná některé potěšilo, že své práce uviděli vystavené mezi nejhezčími díly soutěže a bude je to motivovat k ještě lepším výkonům. A možná jsme si díky soutěži mohli užít „pouhou“ radost z malování a ponořit se hlouběji do Ladova idylického světa, natolik vzdálenému dnešní uspěchané a přetechnizované době.

Děkujeme Městské knihovně Valašské Klobouky za organizaci soutěže a uspořádání hezké výstavy úspěšných prací.

Výsledkovou listinu i podrobnosti k vyhodnocení soutěže naleznete zde -  vyhodnoceni.docx

Fotky z návštěvy 9. A a většinu jejich výtvorů najdete ZDE.

Přijďte se také podívat!

• Počet návštěv: 531929