• Dramatický kroužek

• 22.01.2018 20:40
      • V tomto školním roce se sešlo v dramatickém kroužku více než dvacet nadšených mladých herců a hereček. Aby všichni dostali roli, natrénovali jsme za I. pololetí dvě vánoční divadla “Františkovy jesličky“ a “Příběh z lesa“.

• Premiéru jsme již tradičně odehráli na Mikulášském jarmeku, kde jsme začali hrát před 6 lety. Nejprve to bylo v Červeném domě, poté v podnikatelském centru, ale vzhledem k prostorovým podmínkám mohlo vystupovat nanejvýš 10 dětí. Letos jsme se představili v pastoračním domě, který má pro divadlo podmínky ideální. V jeho sálu nebyl problém zahrát představení s celkem 23 dětmi. Všem žákům patří pochvala, že se za pouhé dva měsíce naučili texty, vzájemně si radili a pomáhali a na své premiéře se předvedli, jak nejlépe uměli.

V hudebním sále ZŠ jsme vystoupili spolu s pěveckým sborem pro důchodce a dále pro I. stupeň. “Malé“ diváky jsme tak naladili na přicházející Vánoce.

Přinést všechny rekvizity, připravit scény, aby nic nechybělo, odehrát divadlo několikrát za sebou, vše uklidit, odnést… to vše přináší únavu a nezbývá ani čas na společné ukončení. Proto až začátkem nového roku jsme zábavnými hrami oslavili zdařilá vánoční vystoupení. Nyní v lednu nás čeká vlastní tvorba, kde žáci mají šanci zapojit svou fantazii při vymýšlení nového divadla.

„Františkovy jesličky“

To, že si můžeme udělat betlém doma a nemusíme tedy cestovat nikam za hranice, bylo nápadem sv. Františka. Divadlo je inspirované příběhem z jeho života, kdy v roce 1223 tento světec zvláštním způsobem oslavil svátky Narození. V lese sehrál to, co popisuje Lukáš ve svém evangeliu: narození Spasitele v jeskyni. Pozval lidi z okolí, vyzval je, aby přinesli seno, přivedli vola i oslíka a miminko jako děťátko betlémské. Den radosti se přiblížil, lidé stáli u jesliček a naplňovala je nová radost z obnovené tajemné události.

„Příběh z lesa“

Zde se vypráví o dvou kocourech, kteří přišli zbavit zvířátka v lese jejich starostí, aby mohla oslavit Vánoce bez problémů a potíží. Brzy zvířátka přichází na to, že zbavit se svých starostí není tak jednoduché. Prokouknou prolhané kocoury, vyženou je z lesa a společně oslaví Vánoce.

• Počet návštěv: 531909