• Lichožrouti

• 24.04.2023 20:30
      • Žáci 6. ročníku navštívili Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, kde zhlédli "gansterku" Lichožrouti podle předlohy Pavla Šruta.
      • Při představení děti hledaly odpovědi na tyto otázky: Jací lichožrouti bydlí u vás doma? Myslíte si, že se jim u vás líbí? Máte schopnost lichožrouty vidět? Která z postav je vám nejbližší? K čemu vedl Hihlíka jeho dědeček Lamor? Proč se Ramona s Tulíkem chovali k Hihlíkovi špatně? Komu můžete říct o pomoc, kdyby vás někdo šikanoval? Co chybělo Ramoně od jejího táty Padreho? Proč se jako outsider cítila také Eugenie? Jsou lichožrouti podobní lidem? V čem? Proč někteří lidé věří v bytosti, jejichž existence není vědecky dokázaná?

Návštěva divadla není jen o zhlédnutí představení, ale také o vhodném oděvu a chování. Jak nás potěšilo, když nám "jedna paní učitelka" řekla, že jsou naše děti pěkně a vhodně oblečeny. Před každou návštěvou divadla jsou děti poučeny, jak se mají obléct, jaký je vhodný oděv do divadla.