• Úspěch ve jménu první republiky

• 22.01.2018 21:45
      • Na okresním kole Dějepisné olympiády jsme měli také "naše" želízko v ohni.
      • V úterý 16. ledna 2018 se uskutečnilo na již tradičním místě (ZŠ Komenského I) ve Zlíně, okresní kolo Dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku byla první republika v souvislostech a záludné otázky prověřily přes čtyřicet nejlepších studentů dějepisu ze základních i středních škol z celého regionu. Mezi silnou konkurencí se opět neztratila naše ostřílená olympionička Monika Martinková, která se zde probojovalal jako vítězka letošního školního kola. Na okresní úrovni se jí také dařilo a stala se nejen úspěšnou řešitelkou, ale velmi kvalitní výsledky její soutěžní práce ji navíc zajistily také postup do krajského kola, které se uskuteční v březnu na státním zámku v Kroměříži. Pro Moniku, která mimochodem exceluje i v jiných humanitních předmětech, nebude účast na krajském kole žádnou novinkou."Pouze" zopakovala svůj úspěch z minulého roku.

Monika má velký potenciál stanout i v celostátním finále, což se ještě žádnému žáku naší školy zatím nepovedlo. Určitě by si ho za svou skromnost a píli zasloužila. My ji budeme alespoň držet palce.

Pokud chcete být v testu z první republiky lepší než Monika, musíte získat více než 77. bodů. DeO_2018_Zadani_OK.pdfDeO_2018_Reseni_OK.pdf