• Hry na sněhu 2018

• 24.01.2018 13:48
      • Lednovou sněhovou nadílku okamžitě využili žáci 4. a 5. tříd k "Hrám na sněhu" v netradičních sportovních disciplínách. V čem se závodilo?
      • Pokud podmínky během zimního období dovolí, tradičně připravují vyučující 4. a 5. tříd pro děti netradiční sportovní aktivity a soutěže na sněhu. Děti se na tento den velice těší a třídní kolektivy prožívají společně nezapomenutelné a napínavé chvíle. Také letos se sedm tříd sešlo v areálu školního hřiště, aby si zasoutěžilo v několika disciplínách: závody "psích spřežení", štafeta s lopatou, přetahování lanem, hod na cíl, štafetový běh a běh "opičí dráhou". Vždy závodí celý třídní kolektiv přítomných žáků a hodnotí se zvlášť jednotlivé ročníky. Třídy sbírájí body za umístění v disciplíně a konečný nejnižší počet bodů vyhrává.

Po sportovním klání nakonec porota složená z třídních učitelů sečetla získané body a pořadí bylo následující:
        4. ročník: 1. - 2. místo: 4. A + 4. C, 3. místo: 4. D, 4. místo: 4. B
        5. ročník: 1. místo: 5. C, 2. místo: 5. A, 3. místo: 5. B

Na celkovém umístění tříd však vůbec nezáleží, neboť smyslem "Her na sněhu" bylo prožít si s kamarády společné zážitky, protáhnout si a utužit těla pohybem ve zhoršených podmínkách a radovat se z dnes už vzácné sněhové nadílky. Další ročník soutěží se nám povedl a těšíme se zase na příští.

FOTO  2

Výsledek obrázku pro camera clipart

• Počet návštěv: 531902