• Férová snídaně 2023

• 17.05.2023 08:43
      • I přes chladné počasí se v sobotu 13. 5. 2023 uskutečnila další Férová snídaně, tentokrát na dvoře Gymnázia.
      • A jak to celé probíhalo? Stoly se probýbali pod spoustou jídla, židličky se museli přidávat, aby si hosté mohli sednout, děti si hrály a soutěžily na louce za gymnáziem. Prostě pohodové dopoledne, jak má být, kdy si v klidu posnídáte s příjemnými lidmi, vyzkoušíte dobroty od sousedů a děti se zabaví na přilehlé louce.

Navíc člověka potěší, když ví, že jeho snídaně je z produkce místních pěstitelů. A nebo že použil fairtradové výrobky, jejichž koupí podporuje pěstitele ze zemí globálního jihu - za svou práci dostanou spravedlivou mzdu, mohou žít v důstojných podmínkách, jejich děti chodí do školy a své produkty pěstují udržitelně a ekologicky.

Pokud jste to letos nestihli, příští rok se akce bude konat znovu.