• První pomoc pro prvňáčky

• 11.03.2018 13:59
      • I malé dítě může zachránit lidský život.

• To je hlavní myšlenka vzdělávacího programu První pomoc pro prvňáčky, který seznamuje žáky prvních tříd základních škol se zásadami poskytnutí první pomoci. Tento projekt hravou formou seznamuje děti s principy poskytnutí první pomoci a vštěpuje jim tak do paměti důležité poznatky, díky nimž pak mohou přispět k pomoci lidem v nouzi.

Ve středu 7.3. k nám zavítal pracovník záchranné služby pan Josef Bělaška.

Velmi poutavým způsobem se od něj děti dozvěděly spoustu důležitých informací, které mohou použít v praxi a mnohdy zachrání i život. Právě děti se na záchraně mohou aktivně podílet díky absolvování tohoto zdravotnického kurzu, pokud není v blízkosti dospělá osoba.

Děti se dozvěděly:

- telefonní číslo na záchrannou službu je 155

- jak mají hovořit s dispečerem záchranné služby – jméno, adresa, co se přihodilo

- že mají poslechnout dispečera a vyčkat příjezdu sanitky

- jak ošetřit krvácející ránu

- jak ošetřit zlomeninu

- jak ošetřit popáleninu

- jak postupovat, pokud je člověk v bezvědomí – zkusit komunikovat, zjistit, zda dýchá, a pokud ne, zahájit masáž srdce

Celou přednáškou je provázel nejen pan záchranář, ale i plyšový medvěd, na kterém si děti vyzkoušely všechny výše popisované nehody.

Na závěr dostaly děti přívěsky s odrazkou a diplom malého zdravotníka.

Děkujeme panu Josefu Bělaškovi za hezkou přednášku.