• Deváťáci pozor!

• 14.03.2018 13:41
      • Přijímací zkoušky na střední školy jsou za dveřmi.

• I letos budou probíhat na všech školách formou jednotných didaktických testů z předmětů český jazyk  a matematika. Autorem testů je opět organizace nazvaná Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Jednotné přijímací zkoušky se konají ve dvou termínech, a to 12. dubna a 16. dubna a  týkají se všech uchazečů o vzdělání v oborech zakončených maturitní zkouškou.

Děvčata a chlapci z devátého ročníku se na přijímačky připravují v hodinách českého jazyka a matematiky, v odpoledním doučování a samozřejmě také v rámci domácí přípravy.  Jak jsou na tom se svými znalostmi měsíc před  přijímacími zkouškami - to jim ukázaly přípravné testy z českého jazyka a matematiky, které si všichni napsali v úterý 6. března. Při těchto přijímačkách „nanečisto“ si žáci vyzkoušeli, jak budou u přijímacích zkoušek vypadat záznamové archy, zadání úloh i časové limity. Pro většinu žáků byla již tradičně obtížnější matematika.

Také pro vyučující 9. ročníku jsou výsledky testů ukazatelem toho, kde jsou ještě nějaké nedostatky ve znalostech a na co je třeba se ve zbývajícím čase pořádně zaměřit.

Všem našim deváťákům držíme palce, aby u těch skutečných přijímacích zkoušek uspěli - jak jinak než na výbornou!

• Počet návštěv: 531912