• Týden ve znamení koncertů

• 22.04.2018 20:36
      • V pondělí 16. 4. a ve středu 18. 4. 2018 jsme v rámci hodin hudební výchovy navštívili koncerty v Kongresovém centru ve Zlíně.

• Šesťáci vyslechli koncert s velmi zajímavým názvem - Lidová píseň a beatbox (Jitka Šuranská a Ondřej Havlík). Co myslíte, mohou na koncertě spolu vystoupit beatboxer a zpěvačka lidových písní? Přesvědčili jsme se, že ano, jejich osobitý projev, radost z hudby a kreativita boří všechny zažité představy. A není divu, protože Ondřej Havlík (1984), znám také jako Endru je absolvent JAMU v Brně, beatboxer, herec, moderátor, zpěvák. Moderoval pořady České televize Vertikal nebo Za školu a je součástí stand up commedy pořadu Na stojáka. Hudebně vystupuje pravidelně s Danem Bártou, Jenem Hovorkou nebo Vojtou Dykem. Byl členem dnes již neexistující Česko-Slovenské hudební formace Mako Mako (finalisté soutěže Česko Slovensko má talent). Je dvojnásobným mistrem České republiky v beatboxu, Vícemistrem světa v loopingu a Vícemistrem světa v kategorii team beatbox.

Osmáci zhlédli náročnější koncert vážné hudby s názvem Co dokáže symfonická báseň a přesvědčili se, že hudba dokáže vyprávět celé příběhy, stačí být jen trochu pozorným posluchačem a zapojit fantazii. Symfonický orchestr nám tentokrát představil příběh Ctirada a Šárky.