• Má smysl třídit?

• 30.04.2018 17:05
      • Otázka sice k zamyšlení, ale žáci naší školy už dobře ví, že třídit smysl má.

• Opět se o tom přesvědčili i žáci třídy 7. A v rámci akce ke Dni Země, kterou každoročně pořádá Zdravé město Valašské Klobouky. Tentokrát jsme měli na programu skládku ve Smolině a Valašskokloboucké služby.

Na skládce nás přivítala p. Ing. Leona Vlčková, která dětem v číslech přiblížila vytříděný odpad za rok 2017. Děti byly velmi překvapeny, jak lidé nejen ve Valašských Kloboukách poctivě třídí.

Pak se nás ujal p. Jaroslav Švach, který nás provedl kolem skládky. Skládka nás opravdu překvapila, nikdo z nás nečekal, že je o ni tak pečováno. Všichni jsme měli představu, že se to tam „vysype“ a je hotovo. Byli jsme poučeni, jak správně „uklidit“ komunální odpad.

Poté nás čekaly Valašskoklobucké služby, kde se nás ujal p. Martin Bělaška, který nám přiblížil náplň těchto služeb. Dozvěděli jsme se, že Valašskokloboucké služby nejenom zajišťují odvoz odpadu, ale taky se např. starají o saunu, koupaliště či zajišťují pohřební služby. Součástí je i kompostárna, která je provozována především pro potřebu našich občanů.
        Výsledek obrázku pro clipart camera