• Výlet 5.B a 5.C do Štramberku

• 25.05.2018 21:07
      • Dojmy z výletu pohledem žáka Petra Jordána z 5.B.
      •

Dne 16. 5. 2018 byl sraz u ZŠ Valašské Klobouky. Autobusem jsme jeli jednu a půl hodiny do Štramberku. Zahájení bylo v Národním sadu. S průvodcem Jirkou jsme byli v lesíku, kde jsme potkali pračlověka. Potom jsme se byli podívat na vápencový lom a dále jsme šli na náměstí, kde jsme měli rozchod, který trval 45 minut. Pak jsme byli v MiniZoo, kde byla zvířátka jako třeba korálovka mexická, kajmanka dravá, krajta mřížkovaná, leguáni, chameleon, mangusta trpasličí, tlamovci, keříčkovci, chřestýš, hroznýš, veverky, pavouci, kosmani, axolotl, agamy a ještěrky,... V Burianově muzeu jsme viděli malby pravěkých zvířat a pán nám o Zdeňkovi Burianovi povídal, jaký to byl divoch a říkal nám, že ve Štramberku je jeskyně Šipka a dvě jeskyně, které již neexistují. Jmenují se Čertova ďúra a Psí kostelíky. Potom jsme šli na Štramberskou Trúbu a u Trúby jsme se fotili. Kolem 13 hodiny jsme šli na náměstí a vyrobili si svíčku s medových plástů a šli jsme se podívat do pekárny. Upekli jsme si štramberské uši. Byly výborné. Odjezd byl o půl třetí a cestu jsme si užili. Nádherný výlet.

Petr Jordán, 5.B