• EUROREBUS 2018

• 06.06.2018 22:07
      • Eurorebus je tradiční vědomostní soutěž, která probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní jednotlivci, školní třídy i celé školy. V letošním roce se soutěž Eurorebus konala již po třiadvacáté.
      • Stejně jako v minulých letech se této soutěže mohou zúčastnit i žáci prvního stupně základních škol, soutěž EUROREBUS Junior se konala letos po sedmé.

Soutěžící ze školních kol postupují dále do krajských a ti nejlepší do celostátního finále v Praze. Letošní Olomoucké krajské kolo poslalo do celostátního finále dvě družstva z naší školy. Družstvo 9. C v kategorii ZS02 ve složení Marie Cmajdálková, Monika Martinková a Martin Gajdošík a družstvo Juniorů ve složení Rozálie Manová (3. B), Zuzana Procházková (4. A) a Jakub Vaculín (5. B).

V úterý 5. 6. 2018 po náročné ranní cestě vlakem do Prahy psala obě družstva po dobu 45 min písemný test, v němž rozhodoval o umístění nejen počet bodů, ale i rychlost vyhotovení testu. Junioři obsadili krásné 7. místo v konkurenci 40 družstev z celé ČR. Deváťáci měli kvalitních soupeřů více a převažovala družstva z gymnázií. Z počtu 54 družstev se umístili na 49. místě, mezi družstvy ZŠ na místě třetím. Za vítězi zaostali pouze o 11 bodů. V soutěži škol se naše ZŠ umístila na 47. místě mezi nejlepší stovkou v ČR. Všechny žáky naší školy zapojené do soutěže EUROREBUS chválíme za výbornou reprezentaci naší školy a osobní chuť pouštět se do náročných vědomostních výzev.

Několik postřehů samotných žáků z cesty:

Museli jsme brzy vstávat. Cesta byla náročná, ale zvládli jsme to. I když test byl těžký, spolupracovat jako tým bylo super a užili jsme si i legraci. Mám radost ze společné práce a příští rok pojedu zase. Potom jsme se ještě prošli po Václavském náměstí a jeli jsme zpátky domů. Už se těším, až zase postoupíme a pojedeme do Prahy.

Výsledek obrázku pro camera clipart