• Což takhle dát si mléko?

• 07.06.2018 21:17
      • Čtvrté květnové úterý jsme si mohli připít mlékem či mléčným koktejlem, protože na tento den připadá Světový den mléka. Naše škola se s chutí do tohoto projektu zapojila.
      • Během celého týdne školáci vyzkoušeli různé formy práce. Prováděli pokusy s mlékem, nakupovali mléčné výrobky a následně z nich vybírali ty nejzdravější. Sestavovali postupy výroby mléka, recitovali, psali věty o mléce a dokonce i skládali své vlastní básničky o mléku, čerpali informace z encyklopedií. Děti zkoumaly obaly a zjišťovaly, čím jsou pro nás mléčné výrobky prospěšné, tvořily koláže z obalů od mléčných výrobků. Nechyběla ochutnávka mléka - metodou Mindfulness, vyroba makového mléka, modelování mléčných výrobků.
        Zajímavá byla beseda o významu mléka a mléčných výrobků pro zdraví člověka a spoustu další.

Také školní jídelna se zapojila do projektu a uspořádala soutěž, kdy na tento svátek zařadila do jídelníčku mléko a mléčné výrobky a děti měly na lísteček napsat, co za mléčné výrobky bude ten den na oběd. Odpovědí se sešlo v hojném počtu a paní kuchařky vylosovaly tři jednotlivce, kteří obdrželi balíček bio mléčných výrobků z Javorníku ze Štítné nad Vláří. Další tři vylosovaní si mohli vybrat oběd na přání. A už teď můžu prozradit, že děti se mohou těšit na pizzu, rajskou omáčku a dukátové buchtičky s vanilkovým krémem.

Všechny třídy se do práce krásně zapojily, pod jejich rukama vznikla povedená díla a celý projektový týden si všichni užili!