• Pohádková škola

• 13.06.2018 19:35
      • „Já už se strašně těším do školy.“ S těmito slovy se s námi loučila naše malá kamarádka ze školky, která společně se svými spolužáky prošla všemi 5 stanovišti našeho projektu.

• Měli jsme se učit o vzájemných vztazích v rodině, v obci, ve společnosti. Jeden ze způsobů, jak se o tomto tématu poučit, je udělat  pro naše blízké něco hezkého. Děti ze 4. D si vzpomněly také na školky, do kterých chodily – na MŠ Valašské Klobouky a MŠ Poteč (kde mají někteří své malé sourozence). Slovo dalo slovo a ve středu 13. 6. jsme netrpělivě očekávali příchod našich malých hostů.

Naším cílem bylo ukázat dětem školu formou pohádek - takové putování z pohádky do pohádky. Před školou hosty přivítala 3 prasátka, kterým děti pomáhaly postavit domečky. Ve vestibulu Jeníček s Mařenkou potřebovali osvobodit pomocí kouzelného kódu. Ve 4. D čekala na probuzení Šípková Růženka a u jídelny se vytahovala velká řepa. Po  občerstvení v naší jídelně nakonec malí náštěvníci hledali s pokémony poklad a své přátelství si děti prověřily při procházení tajné a temné chodby. Děti z MŠ Poteč ještě navštívily třídu s potečskými prvňáčky.

Doufáme, že se akce všem malým návštěvníkům líbila a že se budou do školy ještě o trošku více těšit:-)

Děkuji  celé 4. D, která vše připravila s nadšením a velmi zodpovědně - od pohádek, příběhů, úkolů po malé odměny. Děkuji také jejich paní učitelce třídní Mgr. Ivě Strbákové za obětavou pomoc při realizaci projektu, Mgr. Daně Fojtíkové za vřelé přijetí u ní ve třídě, vedoucí školní jídelny Katce Slabíkové za občerstvení, učitelkám MŠ za spolupráci a odměnu  pro naše děti a Spolku rodičů při ZŠ Valašské Klobouky za sladkou podporu.