• Oslavy stoletého výročí vzniku Československé republiky započal legiovlak

• 12.09.2018 08:59
      • Letošní jubilejní rok bude doprovázet řada zajímavých akcí, které dětem připomenou zásadní okolnosti, které přispěly ke vzniku Československé republiky.

• Zajímavou a podnětnou exkurzi připravila pro naše žáky Československá obec legionářská. Ta přivezla do Valašských Klobouk pojízdnou výstavu mapující život našich předků za I. světové války. Expozice byly umístněny v prostorách legiovlaku, který zdarma celý týden sloužil našim žákům i široké veřejnosti jako pojízdné muzeum. Možnosti blíže se seznámit s životem legionářů využily téměř všechny třídy naší školy.  Na návštěvu legiovlaku navázaly ve škole další výtvarné a dějepisné aktivity.

Pro ty, kteří prohlídku legiovlaku nestihli, je k dispozici alespoň virtuální prohlídka na webových stránkách celého projektu.

Stoleté jubileum vzniku republiky si nadále v naší škole budeme připomínat v řadě dalších naplánovaných akcí. Do konce tohoto kalendářního roku bude katedrou dějepisu zorganizována obrazová výstava, historická soutěž a ve spolupráci s městem také exkurze na výstavu o T. G. Masarykovi v městském muzeu a literárně - výtvarná soutěž “Cesta T. G. Masaryka do Valašských Klobouk“.