• Umím(e) zdravit

• 24.09.2018 09:23
      • Pozdravit je slušnost, odpovědět povinnost.
      • Pozdrav je nejsnadnější projev zdvořilosti, úcty a respektu, přátelství a pocty, je začátkem i koncem jednání s jinými osobami.

Pozdrav nemá být ledabylý, ale ani přehnaný. Má být pronášen zřetelně a s úsměvem, s vlídným pohledem do očí a mírnou úklonou hlavy.

V naší škole jsme se rozhodli zahájit projekt pod názvem UMÍM(E) ZDRAVIT. Cílem je připomenout dětem důležitost pozdravu a také odpovědi na pozdrav - jedná se o jedno z pravidel slušného chování. Ani my dospělí, bychom na toto pravidlo neměli zapomínat a měli bychom jít dětem příkladem.

Děti dostávají podpisovou kartičku. Jejich úkolem je podzdravit dospělé ve škole, ti jim zapíší svůj podpis do správé kolonky. Jakmile mají děti zaplněnou celou kartu - tedy 25 podpisů za týden dostanou motivační odměnu. Ten, kdo má na kartě 15 různých podpisů dostává odměnu speciální.

Učili jsme se také báseň:

DOBRÝ DEN A NASHLEDANOU

JE PÁR SNADNÝCH SLOVÍČEK.

UKÁŽOU VŠAK OKAMŽITĚ,

JAKÝ JÁ JSEM ČLOVÍČEK.

Věříme, že tímto projektem budeme všichni častěji zdravit a usmívat se na sebe.