• Milníky angloamerické populární a jazzové hudby

• 15.10.2018 12:21
      • 12. 10. 2018 žáci 6. tříd zhlédli koncert  skupiny F-dur Jazzband v Kongresovém centru ve Zlíně.
      • Tento koncert vzal za úkol přiblížit žákům vývoj jazzu a popu až po současnost a ukázat jim, že současná hudba může být velmi hodnotná, kvalitní a úspěšná.

Repertoár koncertu byl velmi pestrý, zahrnoval jak jazzrockovou hudbu a funky, tak latinu i pop (např. Black or white - Michael Jackson,Uptown funk - Bruno Mars, If I ain´t got you - Alicia Keys aj.) Koncert byl názorně doplněn video projekcí.

F-dur Jazzband je 13 členná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994. K inspiračním zdrojům patří skladby L. Bernsteina, D. Ellingtona, A. Winehouse nebo i B. Marse. Žánrová pestrost repertoáru zahrnuje jazzrock a funky ve vlastním aranžmá, úpravy jazzových standardů i soulových hitů. Kapela staví na výjimečném projevu zpěváků, precizní rytmice a sólistech v dechové sekci. Vystupuje pravidelně na festivalech s mezinárodní účastí, s filharmoniemi a významnými hvězdami populární hudby. Taktéž pořádá výchovné koncerty, které jsou koncipovány jako doplňující k výuce hudební výchovy na středních a základních školách (7. - 9. třídy ZŠ). Jejich protagonisty jsou profesionální muzikanti.