• Halloweenská party na naší škole

• 23.10.2018 16:01
      • Dnes se na naší škole konala halloweenská party,
      • kterou připravili žáci z 9.A pro své mladší spolužáky ze 3. ročníku.

Halloween  je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, v Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows‘ Evening“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Přestože se nejedná o tradiční český svátek, snažíme se ho našim dětem přiblížit v rámci výuky anglického jazyka, a to netradiční a hravou formou. Děti ze 3. ročníku, které právě začínají s anglickým jazykem, čekala hodina plná překvapení, her, netopýrů a duchů. Celková atmosféra byla zdůrazněna strašidelnými maskami a kostýmy starších žáků.

Děkujeme pořadatelům z 9.A, kteří projevili skvělé organizační schopnosti a kreativitu.