• Exkurze do Brna - planetárium a muzeum Anthropos + malý bonus

• 15.11.2018 16:40
      • 11. 10 2018 se žáci 6. ročníku zúčastnili již tradiční exurze do Brna, kde navštívili planetárium a muzeum Anthropos.
      • Naši žáci shlédli výukový pořad o Sluneční soustavě. Nejdříve jsme  se seznámili se základními souhvězdími naší oblohy a poté následoval pořad samotný. Animace vytvořily v dětech pocit, že přistávají na Měsíci, letí Sluneční soustavou nebo že se mohou dotknout hvězd.

Po této velmi živé projekci jsme ještě prozkoumali zařízení před planetáriem a vydali se vstříc poznávání hlubin naší prehistorie - do muzea Anthropos.

Mamut v životní velikosti opět nezklamal. Oproti loňsku jsme se dozvěděli novinky ze světa antropologie, kterým se těžko věří...

Během prohlídek se žáci chovali podle pravidel, takže rozchodu a nakupování nic nebránilo. Sice se těšili na Vaňkovku, ale nákupní centrum Olympia, které pro nás bylo přístupnější, předčilo jejich očekávání, o čemž svědčily plné tašky i žaludky:-)

Zpáteční cesta proběhla bez komplikací a na žácích bylo vidět, že se jim exkurze líbila, ale už se těší domů.

Kromě několika fotek ve  fotogalerii si můžete prohlédnout ještě malý bonus. Jedná se o animovaný "referát" o Měsíci, který vytvořili žáci 6. C Alexandr Ptáček, Martin Vítek a Josef Maček do hodiny zeměpisu a uvedli ho asi týden poté. Pokud je trochu inspirovala naše exkurze, pak vše splnilo svůj účel.