• Spolu hravě o dopravě

• 07.11.2018 18:18
      • Spolu hravě o dopravě
      • Dne 6. 11. se žáci 4. a 6. ročníku výchovného programu  „Spolu hravě o dopravě“. Interaktivní pořad, vytvořený a realizovaný ve spolupráci s krajským koordinátorem bezpečnosti silničního provozu a odborníkem z oboru speciální pedagogiky, přispívá ke zvýšení dopravní gramotnosti nejohroženějších účastníků silničního provozu.

Děti zažily šedesát minut povídání, praktických ukázek podbarvených tematickými živými hudebními vstupy a scénkami simulujícími nejčastější rizika v běžném silničním provozu i na stále více frekventovaných cyklostezkách. Program mapoval a prohluboval obecné vědomosti žáků o silniční dopravě. Při jízdě zručnosti a řadě kvízů se děti pomocí speciálních brýlí například samy přesvědčily o vlivu alkoholu, drog a jiných omamných látek na schopnost řidiče reagovat na běžné situace.