• Ohlédnutí za adaptačními kurzy (+foto)

• 30.09.2017 22:13
      • Na konci září vycestovaly třídní kolektivy šestých ročníků a jejich noví učitelé k třídenním adaptačním kurzům.
      • Zázemím pro jejich program plný teambuldingových aktivit se již tradičně stala chata Hájenka, umístěná v krásné přírodní scenérii Vlárského průsmyku. Pro děti byly nachystány sportovní, výtvarné a další zážitkové aktivity, které prověřily jejich schopnost správně komunikovat a spolupracovat s druhými, tolerovat případné nedostatky a pomáhat si navzájem. I když není efektivita adaptačních kurzů snadno měřitelná, děti o důležitosti kurzů vůbec nepochybují (viz dotazník). Jisté je, že příjemné, skupinově sdílené zážitky, v nich zanechávají těžko vymazatelné pozitivní stopy a rády se proto na Hájenku vrací, například formou třídního výletu ve vyšších ročnících.

1. Co se ti nejvíce líbilo?

„Nejvíce se mi líbla venkovní aktivita chození po cihlách, večerní táborák a divadlo o vynálezci, protože to bylo všechno společenské, příjemné a dost o spolupráci a přátelství.“ (Marek, 6. C)

1. Co tě překvapilo?

„Že umím spolupracovat se všemi.“ (Martin, 6. C)

1. Co bylo pro tebe obtížné?

„Že nás učitelé hlídali, a nenechali nás běhat po pokoji.“ (Sára, 6. C)

1. Co tě rozesmálo?

„Jak pan učitel Dohnal hrál divadlo.“ (Karolína, 6. C)

1. Co jsi se o sobě dověděl?

„Že dokážu spolupracovat s mojí třídou.“ (Dominika, 6. A)

1. Naučil ses něčemu novému?

„Důvěřovat kámošovi, protože jak jsme měli zavázané oči, tak jsem si myslel, že někam narazím.“ (David, 6. C)

1. Pomohl si nějak týmu?

„Asi tím, že jsem je zásoboval kokinama.“ (Martin, 6. C)

1. Pomohl někdo tobě? Jak? „Ano. Pomohl mi při zvedání, když jsem spadl, aby náš tým získal bod.“ (Petr, 6. C)
        2. Byl jsi připravený na počasí?

„Byl jsem připraven, protože mamka mně zabalila úplně všechno.“ (David, 6. C)

1. Popiš něco legračního, co se ti stalo?

„Když jsme hráli hru Máš mě rád a Petr se mě zeptal, jestli ho mám ráda.“ (Nela, 6. A)

1. Co bys na kurzu změnil?

„Ať je adaptační kurz týden a ne tři dny.“ (Sára, 6. C)

1. Od teď, co jsi prožil kurz, budeš dělat něco jinak?

„Ano, budu se chovat lépe ke kamarádům, rodině a ostatním.“ (Nela, 6. A)

• Počet návštěv: 531969