• Muzeum Jana Ámose Komenského

• 19.11.2018 13:02
      • Literární výchova v 8. třídě už je jiná. Není to jen o literárních pojmech, referátech z milované knihy a společném čtení, jako tomu bylo v 6. a 7. třídě, ale začali jsme si povídat o velikánech naší literatury, zkoumáme jejich život a čteme jejich knihy, uvažujeme o době, v níž žili…

• Jan Ámos Komenský! Jedna z nejvýznamnějších osobností našeho národa, evropský učenec, duchovní, filozof a průkopník moderního vzdělávání! Žil v našem kraji, takže se již stalo tradicí, že další poznatky a vědomosti si doplňujeme návštěvou muzea Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě.

V první části expozice jsme se dozvěděli mnohé zajímavosti ze života J. A. Komenského, nahlédli do studny poznání a měli možnost si  v knihovně prohlédnout jeho nejznámější díla.

Ve druhé části jsme se zúčastnili interaktivního pořadu ORBIS PICTUS ANEBO OKNA DO ČASŮ MINULÝCH.  Zasedli jsme do dřevěných historických lavic „staré školy“ a přenesli jsme se do dob dávno minulých. Učili jsme se podle učebnice Orbis pictus, pochopili jsme, jak byla tato kniha převratná nejen pro tehdejší malé školáky, ale i pro učitele.

Dozvěděli jsme se spousty nových věcí o životě Jana Ámose Komenského a vytvořili si vlastní představu o tom, co obnášelo být učitelem či žákem v této době.