• Co je nového v Přípravné třídě?

• 28.11.2018 14:34
      • Pořád se u nás něco děje a tak mi dovolte malé ohlédnutí za posledními akcemi.

• První příjemnou akcí byla Keramická tvořivá dílna s paní Rohlenovou. Děti si s její pomocí vytvořily hezké dárečky - ozdoby  pro své nejbližší k blížícím se svátkům. Děkujeme. Také jsme navštívili Výstavu sběratelských panenek. Seznámili jsme se s historií hraček, podívali se na ukázku rebornovaných panenek a zahráli si ve  výtvarného koutku.

Dále se naše výuka  také obohatila a zpestřila o využití Klokanova kufru. Jedná se o pomůcku pro děti hlavně předškolního věku, obsahující karty a dřevěné manipulační předměty. Kufr obsahuje jednotlivé klokanovy kapsy, zaměřené na rozvíjení zrakového vnímání, paměti, motoriky, grafomotoriky, řeči, vnímání sluchu, času a prostoru. Jednotlivé pomůcky dětem vlastně připomínají hračky, které jsou jim blízké, takže si hrají a přitom se učí. Vnímání světu kolem sebe formou hry je pro ně přirozené a zároveň zábavné.