• Kurz zdravých pomazánek, soutěže pro děti

• 10.12.2018 21:35
      • V úterý 4.12. 2018 pořádala naše školní jídelna kurz zdravých pomazánek a svačinek pro děti.
      • Kurz nebyl jen o přípravě a receptech. Ze všeho nejdříve paní kuchařka dětem vysvětlila, jak je to vlastně s bezpečností v kuchyni, na co si mají děti dávat pozor. Proč musí používat chňapky na rukách, co dělat v případě úrazu. Nezapomnělo se na hygienu v kuchyni, paní kuchařka vysvětlovala, proč se musí nosit pokrývka na hlavě, jak je to s používáním dezinfekce. Nechybělo důkladné mytí rukou před prací. Děti soutěžily v ochutnávání ovoce a zeleniny se zavázaným šátkem. Testovali jsme jejich chuťové buňky, zda poznají o jaký druh zeleniny nebo ovoce se jedná. Další úkol bylo správně rozdělit ovoce a zeleninu a na konci je čekal malý kvíz, kde měly zakroužkovat správnou odpověď. A pak jsme se pustili do příprav pomazánek. Všichni mohli ochutnat např. avokádovou pomazánku, pomazánku z červené řepy, pomazánku z tofu, zajímavé byly batátové hranolky z trouby a palačinky z dýně hokaido. A na konci děti čekalo sladké překvapení.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne a věříme, že jste si to všichni užili a chutnalo vám!