• Exkurze Brno

• 24.01.2018 12:02
      • Žáci šestého ročníku se zúčastnili exkurze do Brna (přidány nové fotky).
      • Dne 10. 10. 2017 jsme se se žáky šestého ročníku zúčastnili exkurze do Brna s úmyslem navštívit Hvězdárnu a planetárium Brno a muzeum Anthropos. To se nám také podařilo, i když přes veškeré naše úsilí cesta ke splnění plánu nebyla jednoduchá.

Pošmourné ráno, 7:00. Do autobusu s dobře naladěným řidičem  nastupují šesťáci plní očekávání, cože je to v Brně čeká. Někteří nadopovaní Kinedrylem, což se později ukázalo jako velká výhoda. Přes počáteční zdržení (čekalo se na opozdilce) jsme konečně vyrazili. Už v Luhačovicích jsme naznali, že Kinedryl si pro jistotu měli vzít všichni. Tam se ještě zastavit dalo, na ucpané silnici však nikoliv. U Brna se zjistilo, že rádio nelže a čekací doba v koloně skutečně odpovídá realitě. Naší výhodou byl zkušený pan řidič, který s jistotou ve městě trefil náš cíl. I když jsme dorazili s malinkým zpožděním, o plánovaný program "Rychleji než světlo" na hvězdárně jsme nepřišli. Animace byly velmi sugestivní, některým  žákům polechtaly již tak rozdrážděné žaludky. Všemu navzdory se děti chovaly vzorně, stejně také v muzeu Antropos, kde absolutně největší pozornost získal vycpaný mamut v životní velikosti. Tolik "selfie" jistě ještě nezažil. Šikovní žáci si pak ještě užili rozchod v Galerii Vaňkovka, kde se někteří posilnili dobrým jídlem a pitím. Zpáteční cesta probíhala ve veselém duchu. Měli jsme štěstí, tentokrát žádné kolony a zácpy. Také pan řidič odhadl čas přestávky velmi přesně, kdybychom jeli jen o chvilku déle, hodně špatně by se mu čistil autobus:-)

Domů se vrátili všichni žáci. Věřím, že spokojení a že vynaložené námahy nelitovali.

Na dopravu  přispěl Spolek rodičů při ZŠ a akci finančně podpořilo Město Valašské Klobouky v programu Spolupráce.

• Počet návštěv: 531976