• Soutěž o nejlepší vánoční cukroví

• 26.12.2018 21:44
      • Co by to bylo za Vánoce bez tradičního cukroví, které dodá tu správnou vánoční atmosféru. V úterý 18. prosince 2018 se linula školní jídelnou vůně sladkých vánočních dobrot. Soutěž „O nejlepší vánoční cukroví" pořádala druhým rokem školní jídelna. Do soutěže se přihlásilo 19 šikovných cukrářů.
      • Jména soutěžících byla skryta za čísly, takže nikdo z poroty nevěděl, čí cukroví ochutnává. Rozhodnout o tom, které cukroví bylo to nejlepší, se stalo pro osmičlennou porotu doslova nadlidským úkolem, protože všechny kousky nejen dobře vypadaly, ale také chutnaly. Nejvíce bodů získal recept od Kristýny Kuželové z 5.B za perníkové kuličky s višněmi, na druhém místě se umístil Tobiáš Zelinka z přípravné třídy, který soutěžil s marokánkami a na třetím místě se umístil Marian Mudrák ze 4.C za recept se žloutkovými řezy. Zvláštní cenu poroty získal Jan Červenka z 5.B za recept makronky. Hodnotil se celkový vzhled a prezentace cukroví. Další cenu poroty získal Mikuláš Surmař z 5.B za originální recept - jablečno ořechové hrudky.

Ceny pro všechny zúčastněné darovala firma Wastex z Valašských Klobouk a ekofarma Javorník.

Děkujeme všem za účast, gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník 2019.