• Interaktivní učebnice pravěku  v 6. C
      • Interaktivní učebnice pravěku v 6. C

• 02.01.2019 19:39
      • Žáci 6. C si v hodinách dějepisu zahráli na spisovatele a vytvořili interaktivní učebnici dějepisu pro kamarády ze 4. ročníku.
      • A jak to celé začalo?

Paní učitelka:"Měli byste chuť pustit se do interaktivní učebnice dějepisu? Dost by se mi hodila, až budu učit čtvrťáky o pravěku. Bylo by fajn jim předložit učebnici, která by je sama o sobě motivovala k prozkoumání, při kterém by se také něco dozvěděli."

Odpověď zněla: "Ano".

Pak už jen  stačilo přinést jednu kouzelnou inspiraci pro naše tvoření a mohli jsme začít. Rozdělení do skupin, kopírování materiálů, repas starých učebnic, vymýšlení různých vychytávek a metod, jak mladším kamarádům předat poznatky a zjištění vědeckých kapacit. Některé týmy by klidně mohly inspirovat současné autory školních učebnic. Učebnici jsme dokončovali ještě ve výtvarné výchově. Vzniklo několik stránek o paleolitu, neolitu, době bronzové, železné a o záhadných Keltech. Společné dílo zatím zdobí nástěnku naší třídy, ale již brzy se dočká dalšího využití u mladších dětí.

Šesťáci, děkuji za pomoc!