• Návštěva 4. B v Městském muzeu Valašské Klobouky

• 30.01.2019 17:52
      • Třída 4. B se v rámci výuky vlastivědy seznamovala s obdobím pravěku v našem místním muzeu.
      • Žáci 4. B se vypravili za poznáním do Městského muzea ve Valašských Kloboukách. Předmětem jejich zájmu bylo přízemí  této budovy, kde se nachází expozice věnovaná pravěku jižního Valašska. Muzeum samotné může sloužit jako centrum poznávání a studia. Tak jsme také tuto expedici pojali a výuka o pravěku probíhala právě v těchto stylových prostorách. Kde jinde by se také žáci měli o pravěku učit, když ne v těsné blízkosti předmětů, jež pamatují poslední dobu ledovou?

A jak exkurze, jinak také expedice do hlubin času, probíhala? V každém z oddělení si děti poslechly základní fakta o daném období (paleolit, neolit, doba bronzová a železná), vše doplnil PhDr. Petr Odehnal, PhD. svým odborným výkladem, přizpůsobeným věku posluchačů. Po každém druhém zastavení dostaly děti několik otázek, jejich odpovědi budou co nejdříve vyhodnoceny a úspěšní řešitelé odměněni.

Dětem se výuka v prostředí muzea líbila a na závěr jsme se shodli na tom, že tato návštěva nebude poslední.