• Labradorský retriever Tessie

• 09.02.2019 14:48
      • http://galerie.zsvk.eu/thumbnails.php?album=1330Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka.

• Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. Prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa se působí na potřebné osoby. V naší mateřské a základní škole jsou děti, které právě tuto metodu potřebují. My jsme se společně s paní Michaelou Novou a její fenkou Tessie rozhodli, že těmto dětem tento zážitek zprostředkujeme.

V úterý a ve středu nás navštívila Tessie se svou majitelkou a předvedly nám ukázky výcviku a záchranářské prvky, které jsou potřebné při různých záchranných akcích v nejrůznějších prostředích, kterých se zúčastňují.

Získané finanční prostředky za tuto činnost budou využity k pokrytí nákladů na již zmiňovanou canisterapii

Děkujeme Tessie, její majitelce a všem dětem a učitelům, kteří akci podpořili.