• Matematická olympiáda, kategorie Z5 a Z9

• 20.02.2019 17:45
      • Dne 30. 1. 2019 proběhlo ve Zlíně okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. ročník. Do soutěže se mohl dostat každý žák příslušného ročníku, pokud správně vyřešil doma šestici příkladů. Z pátých tříd se to podařilo dvěma dívkám, deváťáků bylo celkem šest.

• Výprava Klobučanů se ve Zlíně nezalekla soupeřů ani obtížných příkladů, všichni účastníci zabojovali a v obou kategoriích dosáhli výborných výsledků. Za 5. ročník se úspěšným řešitelem stala Lucie Šarmanová z 5. D a za 9. ročník Matyas Školek z 9. A.

Nejlepšího umístění dosáhla Zuzana Procházková z 5. A a Lukáš Janáč z 9. C, kteří ve svých kategoriích zvítězili.  Lukáš Janáč navíc z 1. místa postupuje do krajského kola této soutěže, které se koná 19. 3. 2019.

Všem řešitelům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Lukášovi přejeme hodně štěstí při dalším počítání.