• Recitační soutěž 2. stupeň

• 03.03.2019 19:57
      • Dne 20. února proběhlo školní kolo recitační soutěže, které se zúčastnili žáci 6. – 9. tříd.

• O úvodní slovo se postaraly moderátorky Petra Hrubčíková a Tereza Drgová, které přivítaly nejen účinkující, ale i porotu, a všechny nás seznámily s průběhem soutěže. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, tj. 6. a 7. ročník a poté dostal slovo 8. a 9. ročník.

Zazněly básně, ale i úryvky z prózy. Zaposlouchali jsme se do veršů K. J. Erbena, J. Seiferta, V. Nezvala, J. Žáčka, J. Kainara, J. V. Sládka a do prózy např. Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové. Z celkového počtu 23 přednášejících porota vybrala tyto vítěze:

Kategorie 6. – 7. tříd

1. místo: Marek Polách, 7. C

2. místo: Eliška Švachová, 6. A

3. místo: Nela Šenkeříková, 6. B

Čestné uznání: Josef Kohout, 7. C

Kategorie 8. – 9. tříd

1. místo: Monika Křenková, 9. A

2. místo: Natálie Mudráková, 9. A

3. místo: Ludmila Macháčová, 8. A

Čestné uznání: Karin Vaculíková, 9. A

Bylo těžké vybrat vítěze, některé výkony byly opravdu strhující. Vážíme si všech recitátorů, kteří překonali sami sebe a dokázali se postavit před své kamarády i z jiných ročníků.

Vítězům gratulujeme a přejeme jim v okrskovém kole, které se bude konat 12. března 2019 ve Vlachovicích, aby opět podali suverénní výkon a popř. postoupili do okresního kola recitační soutěže, které se již tradičně koná v Napajedlích.